Hei, es uzvedos kā jaunais!*

abe_simpsonPēc Obamas uzvaras gājiena ASV prezidenta vēlēšanās pasaules politiķi, t.sk. latviešu, ar jaunības maksimālisma pazīmēm sāk pievērsties web dotajām komunikācijas iespējām. Pie jaunības maksimālisma gan būtu liekama zvaigznīte ar šādu atsauci: PR vai reklāmas padomnieku uzspiesta rīcība.

Doma jau ir pareiza – ar jebkuru auditoriju jārunā viņu valodā. Tomēr nesenākais piemērs ar britu premjera uzrunu youtube.com parāda, ka svarīgāks par formu ir saturs – ko dod jauno iespēju izmantošana, ja ar neapbruņotu aci var redzēt, ka tas ir nedabiski un „nenāk no iekšām”. Šinī gadījumā cerētais efekts pārvēršas negaidītā defektā. Vēl viena kļūda ir komentāru aizliegšana oficiālajā premjera kanālā, taču nav jābūt lodāmuram, lai mācētu no youtube.com dabūt video, ievietot to savā kanālā un atļaut komentārus.

Arī Latvijas mērogā ir vērojamas pirmās vēsmas web 2.0 izmantošanā no politiķu puses, par ko nesen rakstīja Gunta Sloga „Dienā” un tur nekas daudz nebūtu piebilstams, vien viena lieta – šobrīd arvien populārākajā Twitterī īstie politiķi ir sajaukušies ar viltus profiliem un veidojas bardaks. Cerams, ka tas būs līdz brīdim, kad kāds no politiķiem sapratīs, ka viņu vārdā Twitterī ar pavisam noteikti reāliem žurnālistiem runājas viņu virtuālās vides dubultnieks. Lai gan no otras puses varbūt kādam jau pirms 6. jūnija ir stadija, ka „labāk lai par mani runā sliktu, nekā nerunā neko”.

*Citēts no „The Simpsons” sērijas, kurā Homēra tēvs uzkāpa uz divriteņa un brauca bez rokām. Mazu gabaliņu.

Advertisements

, , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. Komentēt

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: