Tuvojas 6. jūnijs. Kļūst mazliet jautrāk.

by James Thew

Ir ienākušies pāris jaunumi politisko kampaņu karuseļos, tam arī neliels ieraksts. Kā pirmo ieraudzīju TP Rīgas mēra kandidāta Andra Ārgaļa video rullīti par viņa „doktrīnu”, pēc kuras bija daži ātrie secinājumi un viens ātrais jautājums:

  1. Atsevišķās kampaņās novērojams uzstādījums „savaldīt ļaunumu”. Ja TP Ārgaļa personā sola „krasi palielināt pašvaldības policistu pilnvaras” un iesēdināt noziedzniekus, tad Ģ.-V. Kristovskis no PS arī sola ko līdzīgu ar drusku citām frāzēm, noziedzniekus aizstājot ar pašreizējiem domniekiem, kuriem tiek draudēts ar armijas disciplīnu. TB/LNNK, savukārt, atmasko sliktos – sākumā ar multeni tika šauts pa SC, bet pēc tam tika arī visu nedienu saknei – „astoņkājim” Aināram Š. Un tradicionāli arī krievu partijas kā jau opozicionāriem pienākas, visā vaino latvisko politisko eliti, un te viņiem, kā rāda pēdējās soc. aptaujas, piekrīt arī latvieši.
  2. Tas reklāmas stils ļoti atgādina veco un populāro TP partijas reklāmu vēl ar Šķēli pie galda, TP_bildes_kopakura koncepts un vizuālais materiāls bija mats-matā nospiests no Ļeņina radošās komandas gara darba.
  3. Baneris „Ārgaļa prioritātes. Rīga” atgādina Obamas smukos grafikus.
  4. Vai tik ilgi sēžot domē, šīs solītās lietas līdz šim nebija iespējams padarīt? Dažas no tām, protams, ir svaigas un attiecas uz šā brīža sociālekonomiskajiem procesiem, bet pārējās?

Un jā – video ierunājis, protams, viens no TP zināmākajiem cilvēkiem un deputātu kandidātiem uz RD – Normunds Rutulis. Tikai nezinu, vai viņu šim visam pierunāja, vai viņš pats pieteicās? Nojausma man ir, faktu nav.

Otra pavisam svaiga lieta ir pilnīgi nejaušs video ar vienu no LPP/LC vīriem – Godmani – kurš tik pat nejauši ir parādījies Stendzenieka tiešām atzīstamā projekta (kas man pašam patīk) – CollectiveMemory – mājas lapā, un tik pat nejauši kļūst arvien populārāks, jo tur Godmanis nejauši atļaujas pateikt „tas viss ir sūds” – tas tak visiem ir jāredz un jāizsūta! Pārējais – tāda brīva pļāpāšana.

Ideja pie mums jauna un visnotaļ laba. Arī izpildījumam nav ne vainas, jo izskatās gana dabīgi, kaut vai moments, kur expremjers sagrozās un kadrā ir redzams tikai pa pusei – tātad neviens režisors it kā nestumda turp un atpakaļ. Pilnīgi gandrīz var noticēt, ka tam nav nekāda sakara ar tūlīt-tūlīt-vēlēšanām. Un tomēr nē. Vismaz prieks par kaut kādām jaunām vēsmām, jo ticamu un labu
viral video (vai šim jēdzienam vēl nav kāds teicams latviskojums? Vīrusvideo? Virpuļvideo?) izveidot nav nemaz tik vienkārši, kā varētu šķist. Viena no pirmajām asociācijām bija ar slaveno Žirinovska video, kas gan savā skarbajā un harizmātiskajā krāšņumā ir kreitni pārāks, protams.

Un trešā lieta, visvērienīgākā, 9. maijs. Nu nekas daudz tur nav piebilstams – viss kā parasti. Arī stāsti un lozungi vecie – mūs te apspiež, cīnāmies kopā pret fašistiem, bet tagad iedzeram, uzdziedam, uzdejojam, bet jūs taču ziniet, par ko jābalso 6. jūnijā, vai ne? Šā pasākuma atšķirīgo uztveri mūsu duālajā sabiedrībā atspoguļo viens fakts: pēc policijas aprēķiniem šajos svētkos ir bijuši ap 10 tūkstošiem cilvēku, bet Nils Ušakovs saskaitīja 200 tūkstošus. Kam ticēt? Sev.

Un pie šīm domām pēdējais secinājums – pagaidām nav izdevies pamanīt nevienu jaunu seju, kuras izredzes Rīgā būtu vērtējamas pavisam nopietni.

Tas šoreiz arī viss. Ja kaut kas vēl „dursies acīs” un liks par sevi uzrakstīt, būs atrodams šeit.

Advertisements

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. Komentēt

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: