Ainārs paliek savā vietā, Jēzus – savā

Stāsti un leģendas pirms A.Š. politkoncerta izrādījās lielāki par pašu notikumu. Domāju, ka Poetry Slam Spotlightšis pasākums (tāpat kā visa viņu kampaņa) konkurentus bija sabaidījis ne pa jokam vairāku iemeslu dēļ.

Pirmais no tiem – šis pasākums likuma burtu nepilnību dēļ netiek pieskaitīts pirmsvēlēšanu tēriņiem, tādēļ teorētiski tur par lielu naudu drīkstēja aģitēt kaut Brūss Springstīns. Tādēļ vienai daļai bija bažas par grandiozumu, kas varētu sapūst vēl lielāku miglas mākoni ap citu partiju vizuālajām izpausmēm Rīgas ielās, TV, internetā u.c.

Otrs iemesls – šis ir pirmais šāda mēroga „politiskais koncerts”, kur kā galvenā zvaigzne jeb hedlainers tiek izvirzīts politiķis. Tādēļ satraukumu radīja visu vēlētāju (gan atbalstītāju, gan naidnieku, gan neitrālo) uzmanības un varbūt pat balsu nozagšana.

Domāju, ka viena liela daļa no sabijušamies ir atviegloti nopūtusies, jo pasākums nebija tik spēcīgs, kā dažs varbūt gaidīja/gribēja/negribēja.

Runājot vispārīgi par šo notikumu, nevis par politisko saturu, domāju, ka pasākums priekš pirmās reizes bija gana labs. Varbūt šova elementi pat prasījās vairāk, vai arī atšķaidīt Šlesera runu ar vairākām vizuālām viltībām un pastiprinājumiem – tas bija diezgan stīvi un monotoni – nu kaut vairāk pauzes aplausiem varēja atstāt – plaukšķinātāju tur netrūka. Bija sajūta, ka cilvēkam beidzot ir iedots mikrofons un nav raidījuma vadītāja, kas viņu varētu pārtraukt. Jāatzīst, ka pa šiem gadiem runāt jeb bliezt viņš ir iemācījies.

Bet kopumā – tagad vismaz ir precedents un latiņa, ar ko salīdzināt nākotnes pasākumus. Neredzu gan pagaidām pie apvāršņa politiskos pretendentus, kuru zvaigžņu spožums būtu pietiekami spilgts, lai varētu gozēties uz tāda pasākuma plakāta. Varbūt jādzimst kam jaunam.

Scenāriju neatstāstīšu – ja kādu ļoti interesē, tad būšot pieejams arī pilns video. Tagad fragmentus var redzēt te.

Kas palika atmiņā:

  • Dons: „Drīz uz skatuves kāps Dievs!” Godīguma labad gan jāpiebilst, ka par Dievu viņš nosauc arī sevi un visus pārējos.
  • Godmanis bez rūpes sejā.
  • Godmanis: „Vai mēs varam to, ko mēs gribam?” Balss no zāles: „NĒ!”
  • Aināra skolotāja.
  • Šlesers špagatā (jaunības bildē).
  • Pacēlājs ceļ Aināru tuvāk debesīm, partijas biedri, stāvot kājās, to vēro, kulminācija.
  • Ja kāds skatījās/klausījās bez „filtra”, domāju, ka varēja arī pakļūt zem tā ziņojumu skaldīšanas āmura, kas pavada visu kampaņu.

P.S. Domāju, ka mediju vidū Diena rāda labu paraugu, izmantojot Twitteri kā operatīvu komunikācijas rīku (iepriekš no hokeja čempionāta Zembergs, tad no Kannām – Rietuma, tagad no pasākuma – Raudseps), bet NRA jāuzteic par tiešraides nodrošināšanu (tur arī pats to noskatījos).

Secinājums un atbilde uz 14. maija jautājumu: Ainārs paliek savā vietā, Jēzus – savā.

Advertisements

, , , , , , , , ,

  1. #1 by Roberto on maijs 29, 2009 - 20:16

    heh

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: