Twitter.com – aug buciņš, aug radziņi

Nedēļas laikā LTV Panorāmā ir bijuši 2 sižeti, kuros atspoguļota whisperproblēma, kas skārusi lielu cilvēku skaitu, bet problēmas aktualizēšana notikusi tieši sociālajā tīklā Twitter.com. Tas licis vairākiem uzņēmumiem izšķirties par došanos šajos džungļos iekšā.

Pirmais no pieminētajiem Panorāmas sižetiem bija pagājušajā pirmdienā par interneta pakalpojumu sniedzēja IZZI tehniskajām un klientu attiecību problēmām, otrs (abus publicēja @marisrelins) – par smsreklama.lv īsziņu izsūtīšanu mobilo tālruņu lietotājiem, kuru numuri visticamāk iegūti nelikumīgi.

Tā kā mani nesasniedza neviena no šīm problēmām, tad bija tā iespēja pavērot notikumu attīstību neitrālas personas statusā. Neizvērtīšu te sazvērestības teorijas „vai tik tur kāds negrib izspiest naudu” u.tml, bet gan uzrakstīšu, manuprāt, 3 svarīgākās lietas, kuras būtu jāņem vērā ikvienam publisko pakalpojumu sniedzējam/saņēmējam/pārdevējam/klientam.

 1. Twitter lieto daudz sociāli aktīvi sabiedrisko viedokļu veidotāji.
 2. Twitter lieto liels skaits nacionāla mēroga mediju žurnālisti, t.sk. oficiālie mediju un raidījumu konti (Panorāma, Nekā Personīga, De Facto, Latvijas Radio, Radio SWH, Dienas Bizness, Diena, NRA, Telegraf, LETA, BNS, Delfi u.c.).
 3. Twitter lieto daudz Latvijas blogeri, kuru ietekmi uz viedokļa formulēšanu, iespējams, tikai tagad sāk novērtēt tieši interneta satura radīšanas prasmju dēļ.

Šobrīd var novērot, kā uzņēmumi sāk lēnām apzināties visu augstāk minēto punktu kopīgo komunikācijas spēku un metas iekšā, tā teikt, ar galvu pa priekšu svešā upē. Nav viss tik vienkārši, kā izskatās. Ja kādam šķiet, ka viss, kas ir jāizdara, ir a) jāpiereģistrējas, b) jāsāk sekot visiem, lai visi seko man atpakaļ, c) kaut kas ik pa brīdim jāpapļāpā vai jāsūta tik linki uz savu mājas lapu un lieta darīta, tad varu droši apgalvot, ka labāk šādā gadījumā nemaz netērēt tam laiku un nesākt.

Šobrīd esmu novērojis, ka lv korporatīvie konti pa lielam iedalās 3 kategorijās. Viņi tur ir:

 1. lai runātu par sevi, pēc tam drusku par sevi un tad atkal par sevi;
 2. lai runātu ar Tevi par sevi un arī par lietām, kas grozās ap sevi;
 3. lai komunicētu ar Tevi par visu, kas ienāk prātā.

Domāju, ka jēgpilnākā šāda konta uzturēšanas kategorija ir Nr.2. Pārējās divas ir galējības.

Ar Twitter palīdzību savu reputāciju sabojāt ir vieglāk nekā to uzspodrināt – tas, ka man tētis iedos savu labāko spiningu un vizuli, nebūt nenozīmē, ka es noķeršu tik pat lielas līdakas, kā viņš. Īsāk sakot – ja runa ir par korporatīvajiem kontiem, tad jāsaprot, ka Twitter ir informācijas apmaiņas kanāls, kurā apgrozās ļoti jūtīga un vajadzības gadījumā arī eksplozīva auditorija, kura savu ziņu var izplatīt milzīgā ātrumā – tas ir krietni spēcīgāks baumu un arī ierindas ziņu paātrinātājs, salīdzinot ar mobilo tālruni un kaimiņu klačām.

Un visbeidzot – Twitter.com Latvijā un arī visā pasaulē šobrīd gozējas saulītē. Jārēķinās, ka to izmanto kā labiem, tā ne tik labiem mērķiem – ne klienti, ne konkurenti nesnauž. Aug buciņš, aug radziņi.

P.S. Ja kāds nolēmis, ka grib uzzināt par Twitter visu un ātri, var iet uz šo mājas lapu – ļoti daudz noderīgas un arī pamācošas informācijas.

Advertisements

, , , , , , , , ,

 1. #1 by AcTeKs on jūlijs 16, 2009 - 20:58

  ja kas – sms sūtītāji šodien izplatījuši atvainošanās relīzi un atsaucās uz sliktajiem blogeriem – ha ha haa:D

 2. #2 by trejastis on jūlijs 15, 2009 - 00:19

  Tu zini kadu seit sakarigu it blogeri kam uzprasit viedokli ?
  Ja ta tad padod zinu.

 3. #4 by trejastis on jūlijs 14, 2009 - 17:36

  Par to ka ar so twitter var nodarit lielu postu es piekritu temas autoram.
  Tacu tapatas ar katru propagandas riku vajag rikoties uzmanigi.
  Viena lieta ko gribas noskaidrot ka ir iespejams savienot twitter ar wordpress kopa ?
  Man teica ka tas esot iespejams tacu neesmu vel atradis tam domatu sadalu.

  • #5 by Gunārs Klēģers on jūlijs 14, 2009 - 23:08

   Ko Tu īsti domā ar wordpress un twitter “savienošanu” – ka Tu vari arī no sava wordpress bloga mest ziņojumus iekšā twitterī?

   Ir visādu plugini, kas tam ir domāti, taču tam, manuprāt, ir nepieciešams savu wordpress lapu turēt uz servera, šādā veidā tas varētu arī neiet cauri, taču es neesmu eksperts šinī jomā – varu ieteikt apjautāties pie kāda no IT blogeriem – gan jau atsauksies.

 4. #6 by Tīna on jūlijs 14, 2009 - 09:47

  apgrozās ļoti jūtīga un vajadzības gadījumā arī eksplozīva auditorija! :DDDDDDDDDD

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: