“Dark site” – krīzes komunikācijas instruments

Parakājoties pa komunikācijas blogiem, uzgāju vienu jaunumu attiecībā uz krīzes komunikāciju, kas piecietums mums, manuprāt, nav īpaši pielietots, bet noderētu, proti, „ugunsgrēka” gadījumam sagatavotu mājas lapu zem paroles (piekļūst tikai tās autori un citi „izredzētie”), kuru vajadzības gadījumā palaist krīzes brīdī.

Tās būtība ir vienkārša – detalizēti prognozējot kāda projekta potenciālos krīzes punktus, iespējams izveidot un uzturēt mājas lapu, kurai plašāka piekļuve ir liegta. Tajā tiek izvietota visa svarīgā informācija, kas krīzes brīdī būtu jāpasniedz sabiedrībai, kā arī tur tiek integrēti citi komunikācijas kanāli (twitter.com, facebook.com, blogi u.c.), kuros iespējami ātri var sekot līdzi jaunumiem par konkrētu situāciju. Idejiski tas aizstāj, piemēram, spontāna preses centra izveidi, ietaupot gan krīzes štāba, gan mediju laiku un citus resursus, tādējādi iespējami ātri apstādinot negatīvās informācijas plūsmu un iekļaujot komunikācijā sev vēlamos faktus/argumentus/skaidrojumus/ziņojumus/vēstījumus.

Ar šādas lapas palīdzību ir iespējams kaut cik konkurēt ar jaunumu izplatīšanās ātrumu internetā. Sasaukt preses brīfingu ir krietni laikietilpīgāk, nekā noņemt lapai paroli un izsūtīt tās adresi visiem, kuriem tā būtu jāzina. Ja paskatās uz pēdējo mēnešu notikumiem, tad kā kaut ko līdzīgu „dark site” izveidoja bijušie laikraksta Diena darbinieki, kad kļuva skaidrs, ka būs iekšēja šķelšanās. Lapa Lapas platforma tika izveidota neilgu laiku vēl pirms liktenīgās piektdienas – www.citadiena.lv.

Vairāk par „tumšajām lapām” var palasīt šeit.

Advertisements

, , , , , , , ,

  1. #1 by Sanita on Oktobris 29, 2009 - 19:00

    Dienas gadījumā lapa nebija izveidota, bija piereģistrēts domēns. Ja būtu bijusi izveidota lapa, mūsu dzīve no 9.oktobra būtu bijusi daudz vienkāršāka, bet mēs jau negatavojāmies mēnešiem sliktam iznākumam.

    • #2 by Gunārs Klēģers on Oktobris 29, 2009 - 23:33

      Tādēļ saku, ka “kaut kas līdzīgs”. Jūs izveidojāties uz wordpress bāzes, kas operatīvi ļāva ievietot informāciju. Tā līdzība ir tikai tajā, ka tika sagatavota platforma, kas kalpoja kā centrālais informācijas un viedokļu avots no aizgājēju frontes.

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: