Par soc. mediju pseidokritiķiem [papildināts]

[Pielikta pēdējā rindkopa]

Lasot dažus spriedelējumus par sociālajiem medijiem tepat LV, gribas autoru paņemt aiz ausīm, sapurināt, neko nepateikt un palaist vaļā. Runa ir par gadījumiem, kad tiek rakstīts:”ziniet, soc.mediji ir aplauziens, drīz beigsies un tie nav komunikācijas karalis”, “ziniet, twitteris nemaz tik kruts nav, tur ir tikai tikuntik lietotāju”, “ziniet, soc.mediji nemaz tik kruti nav, jo tur ir tikai blablablablabla”.

Vai kaut viens no šiem autoriem var pateikt, kurš viņiem ir pienācis klāt un pateicis, ka twitter, draugi, facebook u.tml. ir atbilde uz visām komunikācijas problēmām, kurš ir pateicis, ka tie aizstās visu veco komunikāciju, kurš ir pateicis, ka soc. mediji ir viskrutākais, kas vien var būt? Nu NEVIENS! Paši izvirza absolūti absurdus apgalvojumus, kurus paši pēc tam mēģina apgāzt. Tas tāds uzmanības trūkuma un/vai pārgudrības sindroms.

Šādi argumentētam viedoklim ir tāda pati vērtība, kā apgalvojumam, ka Valdis Zatlers nav ASV prezidents.

Sociālie mediji nav un nebūs kaut kas “ārpus komunikācijas kosmosa”. Tie ir un būs vienkārši papildus komunikācijas instrumenti vai info kanāli, kuri jāņem vērā. Atnāk kaut kas jauns, uzputo varžu vai krupju dīķi, tad paiet kāds brīdis, kamēr situācija tiek apjēgta, bet būtība nemainās – saturs ir un paliks karalis, nevis instruments vai kanāls.

Piemēram – šodienas rakstā par twitteri db.lv apgalvots, ka “Lielākoties Twitter lietotāji runā paši ar sevi”, jo “71% ziņojumu jeb tvītu nesaņem absolūti nekādu atbildi no pārējās pasaules.” Un tagad, lūdzu, tādus pašus rakstus par to, kādu reakciju saņem laikraksti, TV, radio uz saviem ziņojumiem. Proporcionāli nesanāks vēl lielāks klusums attiecībā uz atgriezenisko saiti? Nav man datu, taču domāju, ka sanāks. Komunikācija nesākas un nebeidzas ar verbālām izpausmēm. Burts un vārds maina savienojumus smadzenēs, kas veido viedokli. (Protams, ka twitterī ir daudz drazas, bet kur tās nav?)

Advertisements

, , , , , , , , , , , ,

  1. Komentēt

Atstāj komentāru

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: